V Partizánskom vzniká iniciatíva, ktorá chce spájať a sieťovať ľudí

Posledný februárový piatok uzrel svetlo svetla projekt, ktorý chce spájať a podnietiť k spolupráci ľudí, ktorým záleží na tom, ako sa žije v ich rodnom meste a štáte. Bolo prekvapivé, že sa ich stretlo naozaj dosť, keďže v piatok už väčšina ľudí zapína oddychový režim a víkend visí na vlásku. Možno prišli vďaka vnútornej motivácii, nadšeniu k zmene, zvedavosti, alebo chceli jednoducho podporiť svojich priateľov. Kto vie. Za projektom stojí viacero jednotlivcov v spolupráci s Fabrikou umenia.

Brain&Dinner

Formát Brain&Dinner chce prepájať ľudí, ktorí pracujú v rôznych oblastiach a pritom majú jeden cieľ – urobiť pozitívnu zmenu. Prináša vždy jedného hosťa, ktorý dokáže svojim životným príbehom inšpirovať a ukázať, že sa TO DÁ. Hostia pôsobia v štyroch oblastiach: Vzdelávanie a osobný rozvoj, Veda a technológie, Podnikanie a biznis, Spoločnosť a komunitné pôsobenie.

Chce nás vytrhnúť zo svojej bublinky, špecializácie, okruhu priateľov a obohatiť nás pohľadmi ľudí z rôznych odvetví. Podobný formát funguje v Prahe, v Bratislave a už aj v našom milovanom Partizánskom. Odštartoval ho hosť Michal Truban, ktorý hovoril o svojej ceste. O tom, ako založil a zlepšoval websupport, slovensko.digital a o tom, čo ho posunulo v spolupráci s inými ľuďmi. Veď práve SIEŤOVANIE a SPOLUPRÁCA bola februárová téma eventu.

Jeho reč bola stručná a výstižná, čím si ma získal. Viacerí z nás si zobrali k srdcu jeho posolstvo „ak chcete rozbehnúť biznis, choďte na pivo…“ a hneď po stretnutí zakotvili v blízkej kaviarni. Michal v živote zistil, že sa mu darí vďaka tomu, že sa obklopuje ľuďmi, nebojí sa riskovať a dôverovať im. Uvedomuje si, že každý z jeho partnerov v biznise ho v živote veľa naučil aj keď niekedy uvidel ovocie spolupráce až po niekoľkých rokoch.

Prepojenie mikrosvetov

Tento večer bol o inšpirácii, diskusii a aktivite samotných zúčastnených, kedy si museli zobudiť svoje nervové spojenia a hľadať odpovede. Našli sme zmysel prepájať naše „bublinky“, pretože každý z nás robí kus práce na „svojom políčku“, no keď sa spojíme, vtedy dokážeme veľké veci.

Ja osobne si odnášam to, že pracujem s deťmi a v oblasti školstva, špecializujem sa a vzdelávam sa vo svojom odbore, no ak chcem pripraviť naše deti na reálny život, potrebujem počúvať potreby celej spoločnosti, poznať trh práce, možnosti, ako naše deti môžu spolupracovať na dianí v našom meste. Vďaka sieťovaniu som taktiež zistila aj fantastický fakt, že v našom meste funguje raz do mesiaca jazyková kaviareň…

Deň po akcii som narazila na perfektný citát, na ktorom som sa pousmiala. Len aby sme nezabudli, že zmena začína vždy od nás a od maličkostí. Tak len toľko na záver.

„Každý chce zmeniť svet, ale nikto nechce vymeniť toaletný papier.“

kej

Veriaca v krásu tohto sveta a hľadajúca cesty k zlepšeniam. Zaľúbená do neustáleho vzdelávania sa, s vyštudovanou psychológiou a láskou k detskej duši. Oceňujúca maličkosti, bez hanby prihovoriť sa ľuďom na ulici.