v rovnováhe

Pretože jeden bez druhého nemôžu existovať

Medzi dvoma mrakodrapmi je odvážne natiahnuté lano. V dave je dusno a vo vzduchu hrobové ticho. Chudý chlapík, asi meter sedemdesiat prešľapuje v strede, kým adrenalín v jeho krvi je cítiť na diaľku. S výrazom svätého pokoja sa snaží prejsť na druhú stranu. Jeho cieľ je jasný, udržuje balans. A jediné čo k tomu potrebuje je stav absolútnej rovnováhy.

Život nás privádza do extrémov dennodenne. Aj my sa snažíme prechádzať problémami a situáciami, ktoré sú nie vždy radostné alebo jednoduché. Niečo náš naštve a iné zase poteší. Ako vraví známe klišé, raz sme hore, raz sme dole.

Po čom zvyčajne túžime, ak sa nám v živote nedarí?

Snažíme sa o šťastie a o permanentný stav pohody. Áno, tá je dôležitá. Dalo by sa však žiť v absolútnom pokoji a v živote bez negatívnych zážitkov? Vnímali by sme radosť, ak by sme nespoznali smútok? Čo je však dôležité, udržiavať oboje v istej harmónii. Stretnúť extrémy, ale snažiť sa ich vyvažovať.

Rovnováha je dôležitá. Presne tak, ako radosť aj smútok.

Svetlo a tma.

Príliv a odliv.

Leto a zima.

Láska a strach.

Muž a žena.

Protiklady. Tak odlišné a zároveň tak nevyhnutné. Pretože jeden bez druhého nemôžu existovať. Ak by nebolo jedného, nikdy si neuvedomíme a nespoznáme silu druhého. Fungujú však v rovnováhe. A iba spolu tvoria svet. Iba spolu vedia utvoriť zmysluplný celok.

bizzy