Presne takýto by dlhodobý partner nemal byť!

Cieľavedomý. Úspešný. Dobre vyzerajúci. Starostlivý. Citlivý. Mal by vedieť aj doma opraviť. Byť pozorný. Zábavný. Univerzálny. Proste chlap pre všetko.
Budíček. Takého si môžem akúrat tak vymodelovať. Je skutočne možné, aby mal jeden človek všetky úžasné vlastnosti? Je to vôbec potrebné?

V živote stretneme niekoho nového. Cítime vzrušenie, v bruchu sa to hemží motýlikmi a my sa ani nenazdáme a už ľúbime. Jedna dobrá priateľka mi raz povedala: ,,Ak sa ľúbite, prekonáte všetko.“ Čo ale znamená ľúbiť sa? Stačí to k tomu, aby boli dvaja spolu šťastní? Aby mohli spolu žiť?

Tí, čo majú za sebou dlhodobejší vzťah by možno súhlasili- dôležitá je kompatibilita, to, ako k sebe pasujete, to ako sa viete zladiť a nemyslím tým farebne. Keď príde na riešenie problémov, keď sa veci začnú komplikovať.

Je dôležité vybrať si niekoho, kto k nám pasuje. Niekto, kto k nám zapadá. Ako skladačka.
Okolo nás môže byť mnoho ľudí s ktorými nám je dobre. Každý môže mať inú vlastnosť, ktorá nás priťahuje. Tak ako s priateľmi- pri každom prejavujeme inú svoju vlastnosť, iný svoj koníček alebo správanie.
Čo sa týka partnera, zostávame s tým, pri ktorom sa cítime byť najviac sami sebou. Pri niekom, kto v nás vzbudzuje tie vlastnosti a zvyky, v ktorých sa cítime najistejšie a najprirodzenejšie.

Veronika vie, že sa môže pri svojom partnerovi smiať aj na totálnej hlúposti a on ju aj tak ľúbi.
Monika potrebuje partnera s ktorým sa môže rozprávať celý večer o zákonitostiach sveta a o filozofii. To je to, čo ju napĺňa.
Maťa vie, že aj keď sa občas neprimerane rozčúli, jej partner je vždy ten, ktorý s pokojným výrazom tváre povie- Ty si sa ale rozčúlila- a privinie si ju s pochopením do svojho objatia.
Dana v tom má tiež jasno: ,,Zbožňujem, keď ma môj partner vždy dokope k cvičeniu, vždy keď som lenivá, aj napriek tomu, že to kvôli svojmu zdraviu potrebujem. Obuje sa a trvá na tom, aby sme šli behať. Preto ho milujem. To je ten pravý chlap pre mňa.“

Akú vašu prirodzenú stránku vo vás vzbudzuje vás parner/partnerka? Kedy sa pri ňom môžete cítiť sami sebou? Čo na ňom milujete? Choďte a povedzte mu to. Poďakujte mu za to.
A pre tých ešte slobodných- pri kom sa cítite uvoľnene? Sami sebou?

Nesnažme sa hľadať niekoho, kto neexistuje. Nájdime si človeka, ktorý v nás prebúdza to najkrajšie, naše pravé JA.

bizzy