Premýšľam čo znamená šťastie, zdravie a láska

Priatelia,

posledný deň v roku je vždy akýsi, volám to, šumivý. Človek spomína, bublinky emócií a myšlienok lietajú hore-dole, prelínajú  sa a tvoria novú skúsenosť. Nové poznanie,  ktorým sa môžeme nechať obohatiť a stavať na ňom v nasledujúcom roku ďalšie cenné skúsenosti.

Otváram správy a čítam bohaté priania. Premýšľam čo znamená šťastie, zdravie a láska.

Šťastie je pre mňa moment, tá maličká chvíľa, ktorá mi vyčarí úsmev, chvíľa, kedy ma zaleje teplo a ja viem, že som v danej chvíli prítomná, tu a teraz, ponáram sa do hĺbky vzácneho okamihu, smejem sa na plné hrdlo, cítim len radosť, kým myšlienky nemo plápolajú v úzadí.

Zdravie. Zdravie pre mňa predstavuje malý kúsok každého dňa. Ten jediný kúsok, kedy sa rozhodujem či vyjdem schody pešo alebo či vezmem namiesto prechádzky autobus. Moment, kedy doprajem svojmu telu dávku pohybu a čerstvého vzduchu, rozhodnutie, kedy sa nadchnem pre písanie či už len obyčajné skladanie puzzle, ale ponorím sa, zotrvám, neodbieham a len vtedy som schopná preniknúť do podstaty krásnych vecí, ktoré mi život ponúka.

A láska? Láska je pre mňa starať sa, počúvať a nechať žiť v slobode. Starať sa nie len o svoj komfort, ale aj o prostredie v ktorom žijem. Pýtať sa ľudí navôkol, či sa majú dobre. Počúvať ich celým svojím srdcom, oplakať starosti a výskať  z radostí. Byť tu pre seba aj pre iných. Tolerovať odlišnosti a postoje, aj tie, ktoré chutia inak ako by som chcela, prijímať ich s porozumením a veriť v to, že každý žije a rastie vlastnou cestou. Cestou, ktorá sa stráca a zároveň spája v kľukatosť, ktorá robí tento svet tak nádherným a pestrým.

Ďakujem, že môžem pre vás písať.

bizzy

 

Večná filozofka, milujúca nedeľné verše a prechádzky v daždi. Občas utrhnutá, s vášňou všetko do špiku analyzovať. Nadchýnajúca sa pre krásu, kvety a dokonalý poriadok.