Môže PARTNERSTVO kvitnúť iba vďaka LÁSKE?

Chodíme si po svete. Obsmŕdame v kaviarniach a premávame sa ulicami. Občas s jasným cieľom- upútať a nechať sa spútať. Odvážiť sa spýtať a nechať sa pozvať na čaj s názvom ,,hot love“ či ,,first moment“.
Zrazu sa to udeje, ona sa usmeje a on si všimne jej sympatické lícne jamky. Odváži sa? Váha. Čo ak s niekým chodí, čo ak sa jej nepáčim? Ona preruší jeho spotené úvahy, keď ľahko povie- Poď zajtra von.
Večer ako z filmu- kino, antistresové pukance a nešikovne rozliata kola. Sedia vedľa seba a čakajú čo bude. Kto má spraviť ďalší krok? Kto je na rade? Alebo kašlem na to a budem iniciatívny? Veď babka vravela, že správny chlap má naznačiť prvý krok. Tomu sa hovorí španielska dedina vo vzťahu, ktorý ešte ani nezačal.
Je krásne objavovať lásku. Spoznávať cudziu tvár zblízka a predýchavať nepochopené maniere. A čo sa deje na pozadí? Práve dva momenty.

Na jednej strane sa deje vášeň, zamilovanosť, opantanie.

Niekde popri tom sa však deje aj čosi iné. Spoznávame toho druhého ako človeka, priateľa, niekoho, kto má iné zvyky, názory. Ako sa nám darí komunikovať? Rastieme spolu? Máme spoločné záľuby, obľúbené filmy, nedokonalosti či strachy?
Dni plynú, sms-ky na dobrú noc sa každým dňom znásobujú a my sa zrazu ocitáme v kolotoči iskrivého dobrodružstva.
Po istom čase si však všimnem, že sa mi nepáči ako pohŕda bezdomovcami. Prečo sa tak rýchlo nahnevá? Načo mi telefonuje dva krát do dňa? A vôbec, ona mi ide kecať do toho, či pôjdem s kamošmi von? Nastanú prvé nezhody.

Záleží však na tom? Veď cítim lásku, napätie, žalúdok robí saltá radosti vždy keď sa vidíme, vždy keď ma bozkáva. Je dokonalý, je perfektná.
Občas sa zamilujeme do niekoho skôr ako ho stihneme spoznať. Oddáme sa dobrodružnej vášni a opomíname veci, ktoré nám lezú už teraz na nervy.

Čo teraz? Môžeme si vybrať.

Naberieme odvahu a priznáme si sami pred sebou, že ten druhý k nám nepasuje. Aspoň na chvíľku dáme bokom srdce a zamyslíme sa rozumom. Zamyslíme sa nad tým, do akej miery mi názory a spôsoby toho druhého vadia. Opäť naberieme odvahu a podnikneme kroky. Čím skôr, tým lepšie.
Je tu však aj ľahšia možnosť. Zostať verný vete- Láska všetko prekoná. Môžeme veriť, že cit zvíťazí a zahladí vážnejšie, či menej dôležité každodenné nedorozumenia.
Nemá byť láska mix harmónie a citu? Je to potom vôbec láska?
Aj keď je to náročné, odvážme sa. Nebojme sa zmeny. Nemusíme stráviť svoj život v rifliach, ktoré nám vskutku nesedia.

bizzy