naše šťastie

Čo môžem urobiť pre naše šťastie?

Ocitneme sa v šťastnom vzťahu. Prišlo to tak, ako všetci vraveli, keď to človek najmenej čaká. Konečne. Láska nám rozkvitá aj ušami a svet sa nám zrazu zdá oveľa krajší.

Obaja si na seba postupne zvykáme. Ladíme si zvyky a spoznávame nálady. ON pije rannú kávu nalačno. ONA vždy zaspáva pri sviečke. Zvykneme si na seba a žijeme nanovo. Spolu.

Niektoré veci sa jednoducho časom zaužívajú a my nemáme potrebu a nevidíme dôvod prečo ich meniť. Žijeme v rutine. V potrebnej rutine.

To, že sme raz postavili pevný dom však neznamená, že už viac nepotrebuje našu starostlivosť.

Ako stromy na jeseň, každý z nás potrebuje časom zvädnúť, aby mohol opäť rozkvitnúť. Prijať nové inšpirácie a vymeniť zimný kabát za nový. Alebo iba nahradiť rannú kávu čajom. Všetko je to zmena, ktorá sa počíta a mení naše potreby, očakávania, mení naše Ja.

Aj keď iba v malej miere, meníme sa my. Meníme nielen vlastné Ja, ale meníme sa rovnako vo vzťahu k blízkym. Tých to môže prekvapiť. Potrebujú sa prispôsobiť a to znamená, že potrebujú urobiť zmenu aj oni.

Najcitlivejšie na zmeny je azda pevné partnerstvo. Jedno nedeľné ráno nahradíme kávu čiernym čajom. Povieme si maličkosť, ale  človeka po našom boku to môže prekvapiť, ovplyvniť.

Potreba niečo zmeniť môže prísť aj z opačnej strany brehu. Čo ak potrebuje urobiť zmenu môj partner?

Je niečo čo môžeme spolu zmeniť tak, aby si bol šťastnejší, šťastnejšia?

Jednoduchá veta, vďaka ktorej dokážete uveriť v zázraky. Môže toho druhého zaskočiť, prekvapiť, rozosmiať. Dôležité však je, že vie odovzdať pocit, že sa zaujímate. Že máte ochotu sa o Váš spoločný dom starať.

bizzy